COTE D’AZUR TÜRKLERİ BEKLİYOR!
29/06/2015   By:    HABERLER   No Comment

HABER: Sena Öcal

Mayıs ayı sonunda, nereyekacsak.com ekibi olarak Raffles Hotel’de Güney Fransa’nın Côte d’Azur olarak anılan kıyı şeridinin de yer aldığı Provence-Alpes-Cote-d’Azur Bölgesi’nin tanıtımının yapıldığı etkinliğe katıldık.

Bölgenin Turizm Komitesi Müdürü Bruno James, Saint-Tropez Turizm Müdürü Claude Maniscalco ve Marsilya Turizm ve Kongreler Bürosu Müdürü Maxime Tissot ile bu muhteşem turizm beldeleriyle ilgili sohbet etme şansını yakalamış olduk. Tabii ki sadece bununla kalmadı. Provence-Alpes-Cote-d’Azur Bölgesi’nin en iyi gastronomi restoranlarından Marsilya’daki Les Trois Forts’un Michelin yıldızlı şefi Dominique Frerard’ın bize özel hazırladığı leziz menüsü tadıp Provence şarabı içerek daha da bir keyiflendik.

sef-dominique-frerard-istanbul

Chef Dominique Frerard bize leziz ara sıcaklar hazırlarken…

Bildiğiniz üzere Saint-Tropez dünyanın en ünlü tatil merkezlerinden birisi. Her yıl 5 milyon turist ağırlayan bu ultra lüks ve renkli kasaba yalnızca lüks ve eğlence ile değil tarihi güzelliği ve sanatı ile de ünlü. Hollywood yıldızlarının uğrak yeri olan Saint-Tropez’de yaz boyunca birbirinden farklı gösterişli etkinlikler yapılıyor. Eylül’de yapılan yelken yarışlarından film festivallerine, polo turnuvalarından dünyaca ünlü DJ’lerin performans sergilediği partilere kadar lüks adına yapılabilecek onlarca şey var.

cotedazur

provence

Saint-Tropez’nin hareketliliğinden biraz uzaklaşınca Provence’ın yemyeşil bağlarına, lavanta tarlalarına şahit olabilirsiniz. Tabii belirtmekte fayda var, bu güzel lavanta manzarasını Haziran ile Ağustos ayları arasında görmek mümkün oluyor.

lavanta-provence

Bölgenin başkenti Marsilya’ya uğradığınızda ise tam bir Akdeniz ruhuna sahip şehir deneyimi yaşayabilirsiniz. Fransa’nın en eski kentlerinden olan Marsilya’da plajda güneşlenebilir, doğal güzelliklere şahit olabilir ve renkli gece hayatında eğlenceye doyabilirsiniz. Marsilya’nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olduğunu da hatırlamakta fayda var. Futbolseverlere duyurulur! :)

marsilya

provence-istanbulSoldan sağa: Dominique Frerard, Maxime Tissot, Bruno James, Sena Öcal, Claude Maniscalco

Leave a reply