GEZGİNLER İÇİN CAFÉ TUR’DAN MÜTHİŞ BİR ÇÖZÜM
21/09/2016   By:    HABERLER   1 comment

Seyahat etmeyi sevmeyen insan dünyada herhalde çok azdır. Kimisi ailesiyle, kimisi arkadaşlarıyla, kimisi tek başına, kimisi turlarla, kimisi de baştan sonra kendi organize ederek seyahat etmeyi sever… İşte biz nereyekacsak.com ekibi olarak, her şeyi kendi organize eden ve kalabalık arkadaş grubuyla yola çıkanlar grubuna giriyoruz. Her şeyi kendimizin ayarlamak istememizin sebebi ise hem daha uygun fiyatları yakalıyor olmamız, hem de otel ve uçuş seçimlerinde ve tarihlerde daha esnek olabilmemiz… Tabii seyahat planlamanın dayanılmaz keyfini de buna eklemek lazım…

Café Tur’un sitesinden turunuzu kendiniz kişiselleştirebiliyorsunuz.

Biz istediğimiz uçuşu ve en ideal oteli bulacağız diye havayollarının sitelerinden otel rezervasyon sitelerine kadar saatlerce vakit harcayaduralım, 2000 yılından beri faaliyet gösteren Fransız orjinli seyahat ve tatil firması Café Tur çoktan hepsini bir arada bulabileceğimiz bir sistem geliştirmiş bile. Peki bu nasıl bir sistemdir? Biz de merak ettik ve araştırdık. Mevcut paket turlar sizin tarihlerinize uymadığında ya da onlarca kişinin dahil olduğu kalabalık tur grupları halinde seyahat etmek istemediğinizde kahvaltı, uçuşlar, havalimanı vergileri, havalimanı transferleri, seyahat sağlık sigortası ve KDV’nin de dahil olduğu kendi tur paketinizi A’dan Z’ye oluşturabiliyorsunuz. Üstelik Paris, Barselona ve Roma gibi önde gelen şehirlerde eğer isterseniz size özel rehber de tutabiliyorsunuz.

cafe-tur-logo

Nasıl mı? Café Tur tam 250’nin üzerinde havayoluyla ve 250.000’in üzerinde otelle sistemlerine doğrudan bağlanarak ve özel anlaşmalar yaparak daha uygun fiyatlarla müşterisine sunuyormuş.

Sistem nasıl işliyor inceledik, anlatalım.

Gitmek istediğiniz yeri seçtikten sonra, mevcut, hazır paket turları beğenmezseniz takvim üzerinden kendi tarihlerinizi seçebiliyor, sonrasında konaklamak istediğiniz oteli ve sizin için direkt ya da aktarmalı en uygun uçuşu seçerek paket programınızı oluşturabiliyorsunuz.

Turunuzu planlamadan önce www.cafetur.com‘a muhakkak göz atın derim. En azından gerçekten de türkiye’nin çok ötesinde başarılı bir web sitesiyle, fotoğraf ve içerikleriyle gözleri şenlendiriyor :)

otobuslu-budva-karadag-turu-6-ulke-6-sehir-turkce-rehberli-kis-4-gece-3-gece-konaklama_121107001472026707-60708-c

Bizim uzun zamandır aklımızda iki farklı seyahat rotası var. Bunlardan birincisi Karadağ’ın Adriyatik Denizi kıyılarındaki tatil ve eğlence kasabası olan Budva’ya… On bin nüfuslu bu küçük kasaba, harika plajları ve çok iyi korunmuş tarihi mimarisinin yanı sıra çok sayıda kafe, restoran, bar ve gece kulübüyle Avrupa’nın dört bir yanındaki genç ve kendini genç hisseden turistlerden büyük ilgi görüyor. Biz yaz bitmiş olsa Budva turumuzu Ekim ayı için hayal ettik. Otelimizi 3 yıldızlı olarak seçtik. Uçuşlar için de THY’yi tercih ettik ve üç gece konaklamalı turumuzun toplam maliyeti yalnızca 249 Euro çıktı. Kendimiz ayarlamaya çalışsak bu fiyatlara bulmamız çok zor olurdu.

prag-turu-11-301435001459879231-o

Tabii Budva Turu için bu fiyatları bulunca hemen Orta Avrupa Turu da oluşturalım dedik. Bu defa Aralık ayına baktık, zira Noel zamanı bu kentlerin ışıl ışıl olması çok hoşumuza gidiyor. Bir de kar yağdı mı tamamdır! :) Konaklama için yine 3 yıldızlı otelleri tercih ettik. Üç farklı şehirde konaklayacağımız için de 7 gün kalalım dedik. Uçuşlar için ise en ekonomik olduğu için Onur Air’i seçtik. Çıkan fiyata inanamazsınız. Sadece 199 Euro.

Görünün o ki biz gezginler Cafe Tur’un bu sistemini sık sık kullanacağız. En azından hızlıca fiyat araştırması yapmak için bile kullanabiliriz. Aklımızda daha İzlanda’dan Arjantin ve Brezilya’ya, Orta Asya’dan Kenya’da safari turlarına, Japonya’dan Çin’e kadar çok fazla yer var. Eğer o turlarda da ekonomik fiyatları yakalayabilirsek bu sene artık gezmedik yer bırakmayız herhalde! :)

1 Comment to “GEZGİNLER İÇİN CAFÉ TUR’DAN MÜTHİŞ BİR ÇÖZÜM”
  • Esra
    21 Eylül 2016 - Cevapla

    cefetur u inceledim gerçekten yurtdışı turlar namına ne ararsan var. özellikle de uçak ve otel değiştirme özellikleri çok hoşuma gitti. haftasonu turları için değerlendirmek isteyeceğim bir site. paylaşımınız için teşekkürler.

Leave a reply