Ekip

ORÇUN DALARSLAN

İstanbul’da yaşayan bir İzmirli. Mesleği marka yönetimi. 20 yaşındayken interrail ile Avrupa’yı dolaştı. Paris ve Brüksel’de yaşadı. “Seyahat bir virüs, tadını alan bir daha bırakamaz.” diyor. Sözünün hakkını verip, şimdiden 50’ye yakın ülke gezmiş. Gezince de, içinde anlatma , paylaşma isteği doğmuş. Arkadaşları bir süre sonra dinlemekten bıkınca, blog açıp, orada “ihtiyacı olanlarla” paylaşmak istemiş. Sonrasında Tempo Travel, National Geographic Traveler gibi dergilerde yazıları yayınlamış. Halen Skyscanner, Red Bull, Anadolu Efes ve İş Bankası gibi markalara seyahat yazıları yazıyor. .Ayrıca Uzman TV’de seyahat üzerine çeşitli konularda videoları bulunuyor. Çok Gezenler Kulübü’nün de bir üyesi. Aynı zamanda nereyekacsak.com’un kurucusu. 

nereye_kacsak_orcun
“Hayatı seven.. Gezmeyi seven.. Başka insanların da gezmesini isteyen.. İnsanların gezdikçe, yeni yerler görüp yeni insanlar ve kültürler tanıdıkça ufuklarının genişlediğini, empati yeteneklerinin geliştiğini düşünen.. Böylelikle dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olacağına inanan.. Kafasına göre takılan birisiyim…” diyor…

 

SENA ÖCAL

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Çocukluğunu Amerika’da geçirmiş olmasından mı bilinmez, zenci gırtlağına sahip, çok dikkat çekici bir sesi var. İngilizceyi ana dili gibi bilmesinin yanı sıra İtalyancaya da oldukça hakim. Lise ve üniversitede birçok yere seyahat ederek dünyanın dört bir yanından kendine geniş bir arkadaş kitlesi edinmiş. Gittiği yerleri detaylı bir şekilde gözlemlemekten ve bu gözlemlerini insanlarla paylaşmaktan keyif duyuyor. Farklı ülkeleri gezerek, oradaki kültür ve insanları tanımanın kişileri olgunlaştırdığını düşündüğü için ona göre seyahat etmek bir lüks değil ihtiyaç. nereyekacsak.com’a yazı ve fotoğraflarıyla katkıda bulunuyor.

nereyekacsak_sena

 

 

ERDEM ŞİRİN

Muğla Üniversitesi Turizm Fakültesi mezunu. Profesyonel bir turizmci olmasına rağmen üniversite bittikten hemen sonra tutkusu olan fotoğraf ve videoyu, aldığı çeşitli eğitimlerle profesyonel iş haline getirmiş. Üniversite için Muğla’da bulunduğu yıllar Erdem’in tam bir Ege bağımlısı olmasını sağlamış. Dolayısıyla yakaladığı her boşluğu Gökova’ya kaçarak değerlendiriyor. Aynı zamanda açık deniz aşığı ve amatör bir denizci. “Gezmek ve yeni yerler keşfetmek ruhumu ve fotoğraf gözümü besliyor” diyor. nereyekacsak.com Youtube kanalına videolarıyla katkıda bulunuyor.

erdem-sirin