İSTANBUL’DA HEMEN GİDİP OTURMAK İSTEYECEĞİNİZ 7 AZ BİLİNEN MEKAN
14/02/2017   By:    KAÇMAK LAZIM   No Comment

Sizin için İstanbul’un çok da fazla kişi tarafından bilinmeyen, daha fotoğraflarına bakar bakmaz içinizde hemen gidip oturma istediği uyandıracak mekanlarını listeledik.

1. CAFE NAFTALİN K, BALAT

80’leri hatırlatan dekorasyonu ve harika kahveleriyle bir süre damağınızda tat bırakacak bu mekana, Balata yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız. Balat’in incisi olan bu kefade masanızda zaman zaman sevimli kedilere yer vermeniz gerekebilir.

2. OT CAFE, GALATA

Maksat yeşillik olsun diyenlerin mekanı olan Ot Kafe, samimi ve sıcak çalışanları, özgün dekorasyonu ve farklı yemek çeşitleriyle Galata’nın en ilgi çeken mekanlardan birisi. Kafenin otlu tostu ve otlu şifa çayı kesinlikle denenmeli. Eğer mekanda küçük bir hatıra bırakmak isterseniz, duvarlara istediğinizi yazabilirsiniz.

3. TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ, ÇENGELKÖY

Bilenler bilir, Boğaz manzarasında içilen, yenilen her şeyin tadı ayrı güzeldir. Çengelköy Börekçisi’nden alının lezzetli börekler eşliğinde güneşi deniz kenarındaki masalarda sıcacık ve taptaze çay eşliğinde batırmak paha biçilemez.

4. COFFEE SAPİENS, KARAKÖY

Kahve kültürüyle sizi esir alacak bir mekan daha. Kendi kavurdukları kahveler ile değişik tatlarda kahveler yapan bu küçük ama lezzetli ile oldukça büyük olan mekanı severler mutlaka keşfetmeli.

5. AGORA MEYHANESİ, BALAT

İlk olarak 1890 yılında açılan ve Balat’ın vazgeçilmez mekanlarından biri olan Agora Meyhanesi, Müzeyyen Senar’dan Sezen Aksu’ya kadar sayısız ismi ağırlamış. Büyük aşklara, dostluklara, keyifli sohbetlere tanıklık etmiş olan bu mekanda mezelerin tadına doyamayacaksınız.

6. HATR-I KAHVE, BAĞLARBAŞI

Renkli ve nostaljik dekoruyla dikkat çeken bu küçük ama huzur dolu kafenin özel yapım narlı çikolatalarına bayılacaksınız. Eğer limonata seviyorsanız ve buraya da yolunuz düşerse, karpuzlu limonatayı denemeyi unutmayın.

7. MÜZELİK CAFE, ÇENGELKÖY

Çengelköy’de eski mobilyalar, eski aksesuarlar ve eski kitaplardan oluşan dekoruyla adına yakışır şekilde tam müzelik bir mekan. Hem Türk kahvaltısı hem de Amerikan usulü pancake kahvaltısı denemeye değer.

 

ŞU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

MİKONOS’TA MUTLAKA GİTMENİZ GEREKEN 10 MEKAN

İSTANBUL KEYİF REHBERİ

Garipçe’nin samimi kahvaltıcısı: ASMA ALTI

 

 

Leave a reply